NEDEN BURSA A.R.T. ÜREMEYE YARDIMCI TEDAVİ MERKEZİ

BURSA A.R.T. FELSEFESİ

her bebek bir mucizedir…tıp bilimi günümüze kadar büyük mesafeler kat etmiş olsa da, bu mucizenin ortaya çıkışı ile ilgili olarak bilinmeyenlerin halen bilinenlerden çok daha fazla olduğunun farkındayız…..

 

sizin mucizenize aracılık etmeye çalışırken aslında tüm yaptığımız, bugünkü bilimsel bilgi birikimimizin izin verdiğince bu mucizenin ortaya çıkmasında aksayan noktaları saptamakve elde olan en son teknolojiyi de kullanarak müdahale etmeye çalışmaktır…..

 

Küçük mucizelerinize kavuşmak için sizlere aracı olabilmek için bizim en büyük yardımcılarımız ise en yeni bilimsel bilgiler ve en gelişmiş teknolojilerdir. Bu nedenle Bursa A.R.T. olarak bu mucizeyi bir parça daha iyi anlamak için en son bilimsel bilgilerin peşinden koşar ve en yeni teknolojileri bünyemize katmaya gayret ederiz.

 

Bir yandan her gün çığ gibi artan bilimsel verilerin akışına ayak uydurmaya çalışmak, bir yandan ise her birinin kendi küçük mucizesi için hastalarımıza ayrı ayrı hakkını vererek yardımcı olmaya çalışmak tarifi pek de mümkün olmayan bir çalışma disiplini gerektirir. Mesai saati kavramı ortadan kalkar; özel hayat unutulmaya başlar; tatile çıkmanın hayali bile kurulmaz olur.

 

Dr. Osman Develioğlu’nun Bursa A.R.T.’nin kuruluşundan bu yana geçen 4 yıllık sürede tatil için ayırdığı süre 15 günü geçmese de, ne kendisi bundan şikayetçi olur, ne de bu durum benzer kaderleri paylaşan diğer A.R.T. çalışanları tarafından yadırganır; çünkü bizler için çalışmak bir keyiftir, bizim için her biri kendine özgü bulmacalar olan sizlerin küçük mucizeleri çözüldükleri zaman bizim için sonsuz bir mutluluk ve onur kaynağı; çünkü bizim için…

 

‘hekimlik bir meslek değil, bir yaşam biçimidir’ve Bursa A.R.T. işyerimiz değil…evimizdir.

 

Bursa A.R.T. olarak sizlerin küçük mucizelerine yardımcı olmak için canla-başla ve bir o kadar da keyifle çalışsak da, bir ses bize –istemesek de– bütün bulmacaları çözmeye muktedir olmadığımızı hatırlatıp durur. Bir kısmı gerçekten çözülemeyecek bulmacalardır, ki biz size niye çözülemeyeceğini anlattığımızda Bursa A.R.T.’den yol yorgunu, ama sizler için yapılabilecek her şeyin yapılmış olduğunu bilerek içiniz rahat ayrılırsınız. Bir kısmı ise belki de çözülebilecek bulmacalardır; bu noktada sizi yolculuğunuzun bir sonraki aşamasında neler yapılabileceği konusunda aydınlatır ve yol gösteririz.

 

Küçük mucizenizi aramayı bizimle birlikte sürdürmek istemeniz durumunda bundan onur duyar ve tüm gayretimizle çalışmaya devam ederiz. İsmimizin önündeki unvan ne olursa olsun, bizden daha iyilerinin de olabileceğini peşinen kabul eder ve arayışınıza farklı bir kurumda devam etmeyi isterseniz, seçiminize saygı duyar ve yolculuğunuzun bizimle olan kısmıyla olan bilgilerini seçtiğiniz kurumla seve seve paylaşırız.

 

Asla unutmuyoruz; küçük mucizelerinize ulaşmak için bu yolculuğu göze alanlar sizlersiziniz ve bu yolculukta sizlere eşlik etmek her ne şekilde olursa olsun bizim için bir onurdur.